Home » Zayıflama Önerileri » Sarımsakla zayıflama yöntemi

Sarımsakla zayıflama yöntemi

Sarımsak yüzyıllardan beri insanların bolca tükettiği bir besindir . Sarımsak ile ilgili yapılmış olan bilimsel araştırmalar neticesinde bitiş yıllarda , öncesinde hiç bilinmeyen sarımsağın sağlığa olan faydaları ve yararları ortaya çıkmıştır . Elbette bizler sarımsağın zayıflama etkisine yoğunlaşacağız . Fakat sarımsağın yararları ile ilgili da mühim bir birlik bilgiler vereceğiz . Sarımsak giren eve hekim girmez sözünün ne denli dosdoğru olduğunu bu yazıyı okuyunca anlayacaksınız .

Mutfakların ve kilerlerin dayanılmaz yiyeceklerinden birisi olan sarımsak , her ne kadar çoğu kimsenin birçok te hoşuna gitmeyen bir kokuya sahip olsa da sağlığa olan faydaları durumundan sahiden zevkle tüketilmesi gerekli olan bir besindir . Avrupada bir bir sürü kişi sarımsağı her zaman muhakkak yarım diş te olsa tüketmeye çalışıyorlar .

Sarımsağın bizleri ilgilendiren en mühim yönü kilo verme ve zayıflama olanağı sağlamasıdır . Bunun nedeni ise , sarımsakta bulunan allisin ve benzeyen metabolizma hızlandırıcı , toksin atıcı bir birlik bitkisel enzimlerin olmasıdır . Bakterileri öldürücü etkileri de olan sarımsak , bu yönüyle vücuttaki kolesterolü dengelemekte ve kanda kolesterol düzeyinin yükselmesine ne sebeple olan yağları parçalamaktadır .

Sarımsağın Sağlığa Faydaları Nelerdir

Sarımsağın o kadar bir sürü yönlü faydası vardır ki bu yazıda sarımsağın faydaları aralarında yanlızca en önemlilerine değinebileceğiz . Sarımsağın bilinen en mühim 2 faydası , anti kanser özelliğine sahip olması ve kalp hastalıklarının gelişimini baştan önlemesidir . Sarımsağa bu özelliklerini ve etkileri veren kimyasal bileşikler , Allisin , diallil disülfid , diallil trisülfid , ajon ( allisin ve diallil disülfid karışımı ) türü kükürt bileşikleridir . Bu maddelerin ısıya maruz kaldığında bir sürü çabuk parçalandığı dikkate alınırsa , sarımsağın şifalı yararlarından en üst derecede faydalanabilmek amaçlı mümkün ise çiğ tüketmek gerekmektedir . Sarımsakta ek olarak bir sürü güçlü antioksidanlar , C ve E vitaminler , selenyum , çinko buna benzer mineraller de yer almaktadır .

Düzenli olarak sarımsak tüketen kişilerde güzel olmayan kolesterol ( LDL ) düzeyi azalmakta , buna cevap kalp hastalıklarına karşı damarları açıcı etki yapan güzel kolesterol ( HDL ) düzeyi yükselmektedir . Kolesterolü düzenleyici etkisinin tam olarak ortaya çıkabilmesi amaçlı sarımsağı 3 ay kadar muhtıra tüketmek gerekiyor . Bu biçimde yapılmış olan sarımsak kürü , hem metabolizma hızlandırma yani zayıflama sağlıyor , aynı zamanda damarlardaki oksidasyonu azaltarak damar tıkanıklıklarına ne sebeple olan damarlardaki plak oluşumuna bitkisel çözüm sunuyor .

Sarımsak benzer zamanda bir sürü kuvvetli bir mikrop öldürücüdür . Özellikle stafilokok ve salmonella türü bakterileri yok etme iddiası olan sarımsak , kelimenin tam anlamıyla naturel antibiyotik tir . Yapılmış Olan bilimsel araştırmalarda günde 3 gram kadar sarımsak tüketen vatandaşların özellikle mantar hastalıkları , bakteriyel hastalıklar ve kolon , akciğer , gırtlak kanserleri buna benzer kanser türlerini de iyileştirdiği ya da ortaya çıkmasına mani olduğu belirtiliyor .

Sarımsak Zayıflatırmı-Zayıfatan Sarımsak Kürü

Özellikle sarımsağı çay olarak içmek , sarımsağın zayıflatıcı etkisini en üst düzeye çıkarmaktadır . Dünyaca ünlü yıldız , Angelina Jolie , de formunu kazanmak amaçlı sarımsak çayı kürü yapmıştı

Bir önceki yazımız olan Elma krom zayıflama kapsülü gerçekten etkili mi? başlıklı makalemizde Diyet, Elma krom zayıflama kapsülü ve Kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


+ 3 = altı

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>