Home » Ünlülerin diyetleri » Diyeti bozduktan sonra yapılması gerekenler

Diyeti bozduktan sonra yapılması gerekenler

Diyet yaparken dikkat edilmesi gerekli olan noktalardan bir tanesi de diyet yapma kararınızın ne kadar ciddi olduğudur . Bir çok insan kendinden emin olmadığı amaçlı kocaman bir istekle başladığı diyet programını ilerleyen günlerde benzer azim ve kararlılıkla sürdürememektedir . Bunun neticesinde ise diyet listesi öncelik olarak ufak kaçamak atıştırmalar ile bozulur , ek olarak hemen sonra ise diyeti bırakma buna benzer ek olarak ciddi aşamalara gelebilir.

Okurlarımızın bir çoğu diyeti bir zaman bozmak diyeti bırakmak amaçlı yeterli bir sebeptir buna benzer bir yaklaşıma sahipler . Çözülme şöyle olunca diyet terkedilir ve diyetin verdiği açlık hissi ile normal zamanlarda tükettiğimizden çok ek olarak fazlasını tüketmek durumunda kalırız . Bu ise bizler çok kilo olarak dönmektedir . Bunun amaçlı aşağıda yazdığım kaideler sizlerin kurtarıcısı olacaktır.

1 ) diyeti bir zaman bozmak diyeti bırakmak amaçlı yeterli bir neden değildir . Hatta 7-10 muhtıra ve ek olarak uzun süren diyetlerde rejim listesinin tam ortasındaki bugünü bilinçli olarak kendinizi ödüllendirmek amacıyla diyeti bozma bugünü olarak koyabilirsiniz . Bu Şekilde yaptığınız şey şart dışı olduğu amaçlı sizlere pişmanlık verme adına kurallara uymanın verdiği mutluluk ile kendinizi ek olarak iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

2 ) Zaman içinde diyet listesi haricinde elbette bir birşeyler yiyecek gerekebilir . Bunu diyeti bozmak olarak görmemek gerekir . Burada mühim olan şey diyet programı haricinde yediklerimizin kalori olarak ne tuttuğudur . Muhtıra ortalama 1500 kalorilik bir diyet uyguluyorsak bu vaziyette 100 kalorilik bir atıştırmanın diyet programına ciddi bir zararı olmaz . Elbette en ideali diyet listesine uymaktır.

3 ) Diyeti bozunca kendinizi pişmanlık hisleri ile cezalandırmak adına bir sonraki zaman diyet programına sıkı sıkıya uymanın planlarını uygulamak ek olarak faydalı bir hareket tarzı olacaktır.

4 ) Diyeti başaranlar , rejim programına sıkı sıkıya bağımlı olan bireyler anlamına gelmez . Diyetten beklenen neticeyi 3 aşağıya 5 yukarı elde eden herkes diyeti başarmış olarak onay edilebilir . Burada diyet programında verilen amaç zayıflamayı adına getirmeye çalışmak adına kendisinin bünyemizin özelliklerini de dikkate alarak kendimize özgü bir kilo verme maksadı ortaya koymak ek olarak harika bir netice almamız açısından yararlı olacaktır.

5 ) Diyet yaptığım halde kilo veremiyorum diyenler amaçlı bir önerimiz olacak . Her diyet programı herkeste benzer neticeyi vermeyebilir . Kişiye Özel özellikler dikkate alınarak bir başka diyet formülü araştırmak gerekebilir . Herkeste protein diyeti , ya da karbonhidrat diyeti benzer neticeyi vermeyebilir . Burada mühim olan şey , kendisinin vücut kimyanızın farkına varmak ve ona göre bir zayıflama programı uygulamaktır . Bazıları aç kalmayla kilo veremeyebilir . Bu vaziyette egzersiz ya da bitkisel zayıflama kürleri ile destek gerekebilmektedir .

Bir önceki yazımız olan Starlar gibi zayıflayın başlıklı makalemizde ünlelerin zayıflaması, ünlü diyeti ve ünlü zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


3 × = üç

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>